سوالات کنکور

 دوستای گلم امشب اصلاْ قصد آپديت کردن نداشتم ولی همين الان يه خبر مهم بهم رسيد که حيفم اومد براتون نذارم . خبر اينه :

در حالیکه یک سایت ناشناس و مشکوک در آستانه کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به فروش سوالات کنکور نموده است , برای اولین بار دانشگاه پیام نور موضوع فروش سوالات توسط موسسات غيرمجاز را تائید کرده و اسامي 600 نفر را از ليست پذيرفته‌شدگان حذف نمود.

به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن آوري اطلاعات ايران، از سايت http://www.setarehsorkh.com ، چند روزی است یک سایت مجهول الهویه به آدرس http://azmoon83.com فروش سوالات کنکور دانشگاه آزاد را از طریق ایمیل تبلیغ مینماید

بحث لو رفتن سوالات کنکورهای سراسری رده های مختلف چند سالی است به طور جدی مطرح میباشد . ما به صحت وسقم ادعای سایت بالا کاری نداریم ولی کنکور دغدغه اصلی خانواده های ایرانی را تشکیل داده و عدم قبولی در آن تاثیر روحی روانی فراوانی بر روی جوانان این مرز و بوم دارد. چه بسا خانواده هائی که تمام یا بخش بزرگی از درآمد خود را جهت قبولی فرزندان خود خرج مینمایند .
واقعا چگونه است که زحمات چندساله خانواده ها اینچنین و به این راحتی مورد تهدید قرار میگیرد ؟ ...

تا به حال گفته میشد اینها همه شایعاتی بیش نیست ولی مصاحبه ایسنا با دكتر ظهور، رييس دانشگاه پيام‌نور در تاریخ 10/04/83 در واقع به نوعی اعترافی بود به حقایقی تلخ...!!!

متن کپی شده مصاحبه ایسنا با دكتر ظهور، رييس دانشگاه پيام‌نور

جمعي از داوطلبان آزمون دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام‌نور، در اعتراض به عدم اعلام اسامي‌شان به عنوان پذيرفته‌شدگان، در برابر اين دانشگاه تجمع كردند.
به گزارش خبرنگار سرويس آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دانشگاه پيام نور پس از اعلام نتايج، اسامي 600 نفر از داوطلباني را كه نمره اكتسابي آنها بالاتر از حد معمول بود، جزو قبول‌شدگان اعلام نكرد.
مسئولان دانشگاه پيام‌نور دليل عدم ثبت‌نام و پذيرش اين دسته از داوطلبان را امكان دستيابي آنها به سوالات از طريق موسسات غيرمجاز آموزشي بيان كرده‌اند.
دكتر ظهور، رييس دانشگاه پيام‌نور روز گذشته در اين باره در جمع اعضاي هيات علمي دانشگاه، گفت: دانشگاه پيام نور از مدت‌ها قبل با وجود هشدارهاي مختلف و علي‌رغم آنكه افشاي آن ممكن بود موجب ايجاد مشكل براي دانشگاه شود، مصمم بر افشاي موضوع فروش سوالات توسط موسسات غيرمجاز بود.
وي با بيان اينكه تمام معترضين لزوما جزو اين ليست نبودند، افزود: در ميان اين افراد، عده‌اي جزو مردودين بودند كه با بهانه عدم اعلام اسامي‌شان، دانشگاه را براي پذيرش خود، تحت فشار قرار داد‌ه‌اند.
دكتر ظهور درباره تكليف اين داوطلبان، اظهار كرد: با وجود آنكه نسبت به تخلف تعداد زيادي از اين افراد اطمينان داريم، ولي آنها مي‌توانند در امتحان مرداد ماه مجددا شركت كنند تا درصورت قبولي، پذيرفته شوند و يا اينكه اين گروه به عنوان دانش‌پذير، واحدهاي درس ديگري را به عنوان پيش‌نياز بگذرانند و آزمون آن را بدهند.
گفتني است، بنا بر اظهارات تني چند از داوطلبان، دكتر ظهور علي‌رغم آنكه شركت در آزمون را شرط تحصيل اين افراد بيان كرده بود، به برخي از داوطلبان معرفي‌نامه ثبت‌نام داد


آدرس اصلی خبر مصاحبه:
http://www.isna.ir/news/NewsContent.asp?id=400596&lang=P

خب اينم يه نمونشه ديگه . خوش بحال اونهايی که گرفتن و قبول شدن و هيچکس هم نفهميد .

يه چيز مهم هم بگم که شايد براتون جالب باشه . بعد از مکاتباتی که با مريم داشتم تصميم گرفتم رايت کليک رو آزاد کنم که ديگه خيال همتون راحت باشه و اينقدر فحشم ندين . تازه با خودم قرار گذاشتم يه سری چيزها هم که تو بلاگ بدرد ميخوره بهتون آموزش بدم . پس از همين الان منتظر باشين .

راستی خيلی وقته که بهتون قول دادم راجع به بشاگرد بنويسم . تقريباْ داره تموم ميشه . تا چند روز ديگه ميذارم شما هم بخونين .

/ 0 نظر / 18 بازدید